Foton Çağı – Ata Akdağ

Prof. Tuviana artık ekranına sığamıyordu. Foton Baba Rahipleri arasında asla ağza alınamayacak sözlerdi bunlar. Mutlak gerçeğin inkârı, çağdışı bir hezeyan, düpedüz küfürdü! Foton Baba Öğretisi herkesin önünde sorgulanıyor, en temel ilkesi didik didik ediliyordu! Günün gerekliliklerine uygun olarak Profesör, hiç itiraz etmeden dinledi Federasyon’un en tepesindeki kişiyi. Ancak yapılanı bir kenara not etmeyi de ihmal etmedi.

Ata Akdağ, okurunu ışık hızının mümkün olduğu bir zamana, Foton Çağı’na götürüyor. Vlagg sisteminden Prof. Vax Tuviana ile kurucusu olduğu Uzay Bilimleri Akademisi, tasarladıkları foton reaktörü ve inşa ettikleri yıldızlararası otobanlar sayesinde Samanyolu’nun kaderini elinde tutmaya çok yakın. Orionlular`ın savaşçı ruhu, Usavilanlılar`ın uykucu dünyası, Vegalılar`ın cefakâr yaşamı, Xuhawareliler`in ölümsüzlük sırları, Mavagradalılar`ın telepatik güçleri, V serisi robotlar ve elbette İnsanlar…

Foton Çağı, bu renkli sakinler ile galaksinin derinliklerinde buluşup geleceğin tarihine ışık tutmak isteyen bilimkurgu meraklıları için özel bir evren.

Basım Yılı: 2023

Sayfa Sayısı: 144

Yayınevi: Metinlerarası Kitap

Etiketler

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Üzgünüz - Yoruma Kapalı

"Once upon a time in the future: 2121" (Aka: Bir Zamanlar Gelecek: 2121)

Sıcak Kafa / Afşin Kum

HİLE – Bölüm – 1

KUTU – Bölüm – 1

Voidrunner

Kategoriler

Ziyaretçiler

Bugün: 132
Bu hafta: 553
Toplam: 304712