Halaskâr – Ş. Yüksel Yılmaz

HALASKÂR. ADIMIZ BU.
İNSANLIĞIN SON UMUDU VE KURTARICILARIYIZ.

İnsanoğlu korkunç hırslarının peşinde Dünya’nın tüm kaynaklarını tüketip kendi sonunu hazırlarken karşısına yeni bir fırsat çıkar: Semele. Solunabilir atmosferi, dönüşüne denge kazandıran uydusu ve okyanuslarıyla Dünya’nın el değmemiş bir kardeşi gibi görünen bu gezegen, insanlık için yepyeni bir umut olmuştur. Ve bu umut artık uğruna savaşılabilecek en değerli şeydir.

Uzayı bükerek kestirme yollar üreten insanlık, geleceğini Semele’de inşa etmeye karar verir. Ancak gönderilen keşif birlikleri Semele’de ilkel, zeki bir yaşam formuyla karşılaşır. İlkeller, iri kıyım, iletişime geçmeyen, sadece ufak tefek aletler kullanabilen ve şiddeti bir hayat tarzı olarak benimsemiş canlılardır.

İnsanlığa yeni bir ev inşa edecek askerler de Halaskâr ekibidir. Yapay zekâ ve son teknoloji zırhlarla donatılmış süper askerler… İnsanlar yerleşmeden önce gönderilen Halaskâr ekibi, Semele’yi evcilleştirmek, ilkelleri püskürtmek ve sivillere elverişli hale getirmekle görevlendirilmiştir.

Bilinmeyen bir gezegeni sahiplenebilmek ve insanlığa yeni bir ev bulabilmek için savaşan Serkan, bir gün acil koduyla bir mesaj alır. Halaskâr ekibinin bir üyesi nedeni bilinmeyen bir şekilde komuta kademesiyle iletişimi kesmiştir. Serkan’ın yeni görevi Süvari 548’in başına gelenleri öğrenmek ve zor durumdaki bir askeri kurtarmaktır. Ancak bu görevin sonuçlarının tüm Semele’yi etkileyeceğinden habersizdir.


“Gönül huzuruyla söyleyebilirim ki beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak, evrensel normlarda yazılmış bir eserle karşı karşıyasınız. İlk sayfasından son sayfasına dek uçarcasına okuyacaksınız.”
Aşkın Güngör

“Yüksel Yılmaz yeni romanı Halaskâr’la yerli bilimkurgu dünyasında kalıcı olduğunu ispatlıyor.”
M. İhsan Tatari

“Yüksel Yılmaz, romanını bir film ya da tiyatro izler gibi okumamızı istiyor.”
Rasyonalist

“Ş. Yüksel Yılmaz, karakter yaratmada usta biri. Türk edebiyatının Adam Fawer’ı olabilir.”
KayıpRıhtım

Basım Yılı: 2020

Sayfa Sayısı: 304

Yayınevi: Pegasus Yayınları

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Üzgünüz - Yoruma Kapalı

"Once upon a time in the future: 2121" (Aka: Bir Zamanlar Gelecek: 2121)

Sıcak Kafa / Afşin Kum

HİLE – Bölüm – 1

KUTU – Bölüm – 1

Voidrunner

Kategoriler

Ziyaretçiler

Bugün: 108
Bu hafta: 347
Toplam: 302135