Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/plgyerli/public_html/index.php:3) in /home/plgyerli/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Posts/Base.php on line 20
Yerli Bilimkurgu Yükseliyor Andromeda’ya Dönüş Durkonlar – Kazım Çende | Yerlibilimkurguyükseliyor Yerli Bilimkurgu Yükseliyor

Andromeda’ya Dönüş Durkonlar – Kazım Çende

Andromeda'ya Dünüş_Durkonlar

Hiç kimse onları beklemiyordu. Herkes kendi dünyasındaki hayatından memnundu. Ancak dünyalılar gafil avlandı. Nasa’lı uzmanların 1970’li yıllarda fark ettikleri Andromeda ile Samanyolu arasındaki düz bir rotada, sabit hızla yaklaşan tuhaf cisim, gazetelere günlerce konu olduğu halde, bir devrin sonunu getireceğine hiç kimse inanmamıştı.

Andromedalı Durkonların yüz binler yıl önce yolculuğa çıkardıkları gemileri Samanyolu kıyılarına ulaştığında, galaksiler arası ilk sıçrayış gerçekleşti. Birleşik Dünya devletleri Samanyolu’ndaki istikrarı daha yeni yeni sağladığı ve yıldızlar arası uzayda canlı formların geliştirdiği medeniyetlerin federasyona dâhil edildiği, barışın kurulduğu 2300’lü yıllarda Durkonların işgali başladı.
Buna zamanın ötesinden gelen bir Türkün engel olacağı Carsagis’teki tapınağın sütunlarında yazılı olsa da, güçlü makinelere karşı o bile insan haliyle ne yapabilirdi ki? Dokunulmazların devreye girmesinden başka çare yoktu.

 

Basım Yılı: 2011

Etiketler

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Üzgünüz - Yoruma Kapalı

Kategoriler

Ziyaretçiler

Bugün: 11
Bu hafta: 98
Toplam: 41746

HİLE – Bölüm – 1

KUTU – Bölüm – 1

Voidrunner